Puck - informacje praktyczne o miejscowości

Dojazd do Pucka

Puck to powiatowe miasto w województwie pomorskim, położone na Pomorzu Gdańskim. Udając się na południe, stosunkowo niedaleko stąd do Trójmiasta, a obierając kurs przeciwny - do Władysławowa, prowadzącego na Mierzeję Helską. Przez Puck przebiega wojewódzka trasa nr 216, łącząca tereny powiatu puckiego i wejherowskiego z aglomeracją gdańską. Pokonanie 17 km doprowadzi do trasy krajowej nr 6 (okolice Redy), istotnego strategicznie połączenia stolicy województwa zachodniopomorskiego - Szczecina ze stolicą województwa pomorskiego - Gdańskiem. Dogodne usytuowanie w pobliżu najbardziej istotnych ośrodków miejskich w tym regionie sprzyja konsekwentnemu usprawnianiu komunikacji na tym obszarze. Pomocnym narzędziem, ułatwiającym odnalezienie optymalnych rozwiązań może być wyszukiwarka GoEuro.pl.

Najbliżej położnym ośrodkiem trójmiejskim jest Gdynia - oddalona od Pucka o 32 km, nieco dalej stąd do Sopotu - 40 km, najdalej do stołecznego Gdańska - 57 km. Od strony północnej do Władysławowa dzieli miasto 10 km. Przez Puck przebiega sieć kolejowa, stacja znajduje się na ulicy Dworcowej. Oprócz licznych lokalnych połączeń (do Gdyni, Gdańska, Władysławowa, Helu), pociągi kursują także na dalszych dystansach: do Bydgoszczy, Chojnic, Częstochowy, Dąbrowy Górniczej, Kielc, Koszalina, Krakowa, Katowic, Lublina, Łodzi, Rzeszowa, Radomia, Tczewa, Torunia, Wrocławia, Włocławka, Warszawy.

Przejazdy autobusowe umożliwia firma Transportowa Pomorska Komunikacja Samochodowa. Przewozi ona podróżnych liniami nr 650 i 651, kursującymi na trasie Gdynia - Karwia, linią nr 652 z Pucka do Karwi, nr 656 z Pucka do Rumi, nr 658 z Pucka do Wejherowa, nr 660 z Pucka do Białogóry, nr 662 z Pucka do Dębek. W mieście funkcjonują dwa przystanki autobusowe: Dworzec Autobusowy przy ulicy Dworcowej i Urząd Gminy przy ulicy 1 Maja.

rozwiń
Puck - informacje praktyczne o miejscowości
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij